Reçineler

Reçineler, son ürüne kattıkları üstün özellikler ile otomotiv-taşımacılık, uzay-havacılık, yapı-inşaat vb. birçok sektörde kaplama malzemesi olarak kullanılır. Yaygın olarak kullanılan reçine türleri poliester, poliüretan ve epoksi reçinelerdir.

  • Poliester reçineler, uygun fiyat avantajları ile boya üretimi, kaplama ve kompozit alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Epoksi reçineler, yüksek yapışma kabiliyetleri, yüksek kimyasal dirençleri, aşınmalara ve neme dirençleri ile otomotiv, inşaat, uzay-havacılık gibi sektörlerde kaplama, yapıştırıcı ve kompozit malzemelerin üretimde tercih edilirler.
  • Poliüretan reçineler, geleneksel reçinelere göre daha iyi mekanik dayanıma, yüksek yapışma kabiliyetine, hızlı kalıplama ve düşük deformasyon özelliklerine sahiptir. Poliüretan reçineler, kürlenme süresinin çeşitlendirilebilir oluşu ve kürlenme esnasında zararlı kimyasallar (stiren vb.) içermemesi gibi öne çıkan özellikleri ile kompozit üretiminde tercih edilirler.

Evoco Polimer çeşitli sektörlerde kullanılmak üzere müşteri beklentilerine uygun özelliklerde reçineler geliştirmektedir.

Araştırma alanları hakkında bilgi almak için